Vaše pozice: Čtyřlístek » Brno 10. 5. 2018: Na IV. Regionálních hrách Českého hnutí speciálních olympiád v Brně

Přijali jsme pozvání na letošní Regionální hry Českého hnutí speciálních olympiád, které se konaly v Brně. Kromě našich osvědčených atletů vyjeli tentokrát soutěžit i další kamarádi, a to do kategorie Přizpůsobených sportů. Celá jedenáctičlenná výprava Čtyřlístku vyrazila v časných ranních hodinách na nádraží, aby stihla přímý vlak do Brna.

S malým zpožděním jsme nakonec došli na atletický stadion. Nejdřív byly na řadě atletické disciplíny, kdy byl každý sportovec zařazen do skupinky, ve které soutěžil v prvním kole. Později tyto disciplíny absolvovali ještě jednou, a to ve finálových skupinách, kde již šlo o medaile. S prázdnou tentokrát neodešel nikdo. Přizpůsobené sporty začaly krátce po poledni. Soutěžící si vyzkoušeli hod na cíl, slalom s rehabilitačním míčem mezi kuželkami, různé druhy překážkové dráhy a také si mohli zkusit trochu fotbalového umění při kopání do branky. Mimo soutěžní klání byly k dispozici další sportovní aktivity – hod do basketbalového koše, střelba z luku (to se nám líbilo ze všeho nejvíc) nebo jízda na koloběžce či skateboardu. Celý den jsme si náležitě užili a pizza z brněnského nádraží byla už jen třešničkou na dortu k našim medailím. Pepa Kovář získal dvě stříbrné medaile, a to ve skoku do dálky a hodu míčkem, Aleš Turlej 2. místo v běhu na 200 metrů a 3. místo v běhu na 400 metrů, Petr Cupal vybojoval 2. místo v běhu na 400 metrů a 3. místo v běhu na 100 metrů. Kov nejcennější, zkrátka ZLATO, získali naši sportovci ve štafetě, kterou běželi s hostem – Michalem Davidem z brněnského sportovního klubu Ibsenka.

Text a foto: Mgr. VLADIMÍRA KALOČOVÁ