Vaše pozice: Čtyřlístek » Brno 7. 5. 2019: Naši sportovci bojovali o medaile v Brně

Brno 7. 5. 2019: Naši sportovci bojovali o medaile v Brně

Rozhodli jsme se, že ani letošní Regionální olympiáda Českého hnutí speciálních olympiád v Brně nebude bez nás, a tak se osmičlenný tým Čtyřlístku vydal do jihomoravské metropole. V přizpůsobených sportech nás reprezentovali klienti z Domova Barevný svět, na atletický ovál se chystali jejich kamarádi z Podporovaného bydlení a z Chráněného bydlení Martinov a z Centra pracovní činnosti.

Po slavnostním zahájení olympiády začaly boje na atletickém oválu a rozběhly se rozřazovací závody všech atletických disciplín. Naši borci podávali skvělé výkony a postoupili do finále z předních míst. Mezi tím si stačili odsoutěžit sportovci v přizpůsobených sportech, vyzkoušeli jsme předávku štafetového kolíku, který nám pro tentokrát nahradil banán, a mohli jsme si také vyzkoušet pro nás netradiční sportovní aktivity, jako např. střelbu lukem. Odpolední část olympiády už patřila soubojům o medaile. Celý den byl nabitý sportem a my nakonec odjížděli s medailemi na krku. A kdo jimi cinkal? V běhu na 400 m získali zlato Aleš Turlej a bronz Petr Cupal, Kamil Sasko v běhu na 200 m vybojoval bronz, Kamil Sasko zaběhl stovku také na zlatou medaili, Jan Sotona získal stříbro za hod míčkem a další stříbro vybojovala štafeta Aleše Turleje, Jana Sotony, Petra Cupala a Kamila Saska. Nezbývá než všem poděkovat za skvělé výkony i výbornou reprezentaci Čtyřlístku.

Text a fota: VLADIMÍRA KALOČOVÁ