Vaše pozice: Čtyřlístek » Dvůr Králové 16. – 18. 11. 2018: Naši stolní tenisté opět nezklamali

Dvůr Králové 16. – 18. 11. 2018: Naši stolní tenisté opět nezklamali

Jedním z posledních letošních výjezdů našich sportovců, byl opět Národní turnaj ve stolním tenisu ve Dvoře Králové nad Labem, který se konal ve dnech od 16. do 18. listopadu. Čtyřlístek sem letos vyslal dva týmy, a tak naši sportovci bojovali za SK Sluníčko a SK Medvědi. Naše děvčata - Karla Foltová, Petra Hamroziová a Marie Kubicová spolu s trenérkou Vladimírou Kaločovou se sem vydaly z Mladé Boleslavi, kde se účastnily festivalu Slunce svítí všem, mužská část výpravy - Josef Kovář, Aleš Turlej, Kamil Sasko a Pavel Kolín, vyrážela v pátek brzy po ránu z Ostravy.

Program turnaje probíhal podle léty ověřeného postupu a v pátek se odehrávaly souboje v kategoriích unified a čtyřhry. V naší skupince to zacinkalo bronzem v obou kategoriích. Krásně rozehráno a tak jsme se natěšení na sobotní zápasy vydali odpočinout. Dopoledne si zahrála hlavně naše děvčata. Hned po rozřazovacích zápasech nastaly „boje“ ve skupinách. U Petry Hamroziové zaznamenali rozhodčí posun a byla zařazena mezi silnější hráčky (oproti loňsku). Čtvrté místo ji sice mrzelo, ale když jí na krk pověsili také medaili, jásala.  Maruška Kubicová si vybojovala medaili stříbrnou a Karlu Foltovou zdobí medaile zlatá! Hoši nechtěli zůstat pozadu, a tak sbírku medailí rozšířili – Pepa Kovář vybojoval zlato, Aleš s Kamilem si každý odvezl ještě bronz. Celý turnaj byl opět plný zážitků, přátelských setkání a vzájemné podpory při hraní. Rozhodčí a organizátoři ani letos nezklamali – rozhodovali spravedlivě, pomáhali ochotně a ještě nás stihli i pobavit malými tanečními vsuvkami vždy při úklidu stupňů vítězů. Abychom nezapomněli na stálice Speciálních olympiád – turnaj podpořili nejen na zahájení, ale i v dalších dnech svým fanděním pan Vlastimil Harapes, čestný předseda ČHSO a národní ředitelka Speciálních olympiád paní Martina Středová s manželem.

Text a foto: VLADIMÍRA KALOČOVÁ