Vaše pozice: Čtyřlístek » Ostrava 12. 4. 2013 - Nové chráněné bydlení pro handicapované

Ostrava 12. 4. 2013 - Nové chráněné bydlení pro handicapované

Začátkem letošního června bude v objektu dvoupodlažní vilky v Thomayerově ulici v Ostravě-Vítkovicích slavnostně otevřena nová pobytová služba Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením v Ostravě, Chráněné bydlení Thomayerova. Tato služba bude poskytována devíti uživatelům s lehkým a středně těžkým mentálním postižením i v možné kombinaci s postižením tělesným.

V objektu sídlil do června loňského roku denní stacionář Čtyřlístku - Centrum pracovní výchovy. V souladu s Koncepcí transformace sociálních služeb zajišťovaných příspěvkovými organizacemi statutárního města Ostrava, bylo na počátku roku 2011 rozhodnuto o změně využití této budovy pro poskytování služby chráněného bydlení, která umožňuje klientům kvalitní život v přirozeném sociálním prostředí.

Od loňského listopadu procházel objekt rozsáhlou stavební rekonstrukcí, jež v těchto dnech spěje ke svému závěru. Díky rekonstrukci a vnitřním stavebním úpravám zde vzniklo devět samostatných pokojů s vlastními WC a koupelnami. Každý z pokojů se v těchto dnech vybavuje novým nábytkem, aby se v něm jeho obyvatelé cítili opravdu jako doma. V přízemí budovy vznikne společná jídelna, v podkrovních prostorách bude k dispozici také relaxační místnost. Chráněné bydlení bude díky hydraulickému výtahu bezbariérové.

Realizace tohoto projektu, vybudování nové pobytové služby chráněného bydlení, o niž byl mezi klienty Čtyřlístku dlouhodobě velký zájem, by nebyla možná bez finanční podpory Evropské unie. Stalo se tak v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko, dotovaného Evropským fondem pro regionální rozvoj a s podporu statutárního města Ostravy.

Text: BOHDANA RYWIKOVÁ vztahy s veřejností Foto: Vratislav Prokop Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava

Logolink ROP

Zpět na aktuality