Vaše pozice: Čtyřlístek » Ostrava 12. 6. 2012 : Proměny Domova na Liščině

Ostrava 12. 6. 2012 : Proměny Domova na Liščině

Projekt "Rekonstrukce Domova na Liščině" s registračním číslem CZ.1.10/2.1.00/18.01190
Od počátku května letošního roku se nejen areál, ale i některé vnitřní prostory Domova na Liščině, jednoho ze zařízení Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením v Ostravě, mění k nepoznání.

První změny byly patrné již koncem zimy, kdy bylo třeba připravit areál na stavební práce – vybudování nového oplocení, instalaci kamerového systému a další úpravy zahrady, kde právě v těchto dnech probíhají intenzivní práce na budování bezbariérového spojovacího chodníku a úpravách terénu.

Vedoucí Domova na Liščině, paní Mgr. Šárka Matyášková, sice přiznává, že čilý stavební ruch nyní dočasně omezuje běžný život klientů domova, ale na druhé straně už za pár týdnů se vše vrátí do obvyklých kolejí, jenom s tím rozdílem, že jak zahradní areál domova, tak některé jeho vnitřní prostory, doznají podstatné změny k lepšímu. „Naši klienti berou to vše s nadhledem a těší se nejen na novou podobu zahrady, ale hlavně na nově zrekonstruovaných pět dvoulůžkových pokojů a jednu garsoniéru se samostatným pokojem a kuchyňskou linkou, které jim už v létě nabídnou mnohem více pohodlí a soukromí než jejich dřívější bydlení,“ pochvaluje si paní Matyášková a dodává: „I když zeleň v naší zahradě nyní poněkud prořídla, nebude tomu tak napořád. Už dnes víme, jakými stromy a keři zahradu osadíme koncem léta. Příští rok zjara už se bude koupat v květech,“ těší se paní Matyášková.

Rozsáhlá rekonstrukce zahradního areálu a modernizace vnitřních prostor Domova na Liščině, kterou dodavatelsky zajišťuje firma SV Unips, by nebyla možná bez finanční podpory Evropského programu pro regionální rozvoj - Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko. Celkové náklady na realizaci tohoto projektu dosáhnou částky ve výši 8,470 mil. korun, z níž převážnou část (přes 7 milionů korun) pokryje právě dotace z rozpočtu Regionální rady, Regionu soudržnosti Moravskoslezsko, a zbývajících 1,247 mil. Kč poskytne zřizovatel Čtyřlístku, statutární město Ostrava. Finanční podpora poskytnutá z fondů Evropské unie představuje nepochybně významnou pomoc, bez níž by se ostravský Čtyřlístek, při snaze o trvalé zlepšování životních podmínek svých klientů, jen těžko obešel.

Bohdana Rywiková
vztahy s veřejností
Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava

Logo Ostrava

Zpět na aktuality