Vaše pozice: Čtyřlístek » Ostrava 18. 2. 2011 : OSTRAVA MÁ SRDCE

Ostrava 18. 2. 2011 : OSTRAVA MÁ SRDCE

Částkou 70.660 korun pomohli přispět Ostravané během necelých dvou zimních měsíců ve prospěch lidí se zdravotním postižením, klientů Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava díky originálnímu nápadu tiskárny Printo, která k 20. výročí své existence uspořádala charitativní akci nazvanou „Ostrava má srdce“.

Od 11. prosince loňského roku byly v ostravských nákupních centrech Avion Shopping Park a Futurum otevřené informační stánky, v nichž kolemjdoucí lidé mohli věnovat své vizitky. Bylo však možné posílat je také e-mailem v elektronické podobě nebo poštou na adresu tiskárny Printo. Smyslem této akce bylo shromáždit co nejvíc vizitek a za každou z nich pak tiskárna Printo darovala dvacet korun ve prospěch dětí a mladých lidí se zdravotním postižením navštěvujících jedno ze zařízení Čtyřlístku – Stacionář Třebovice.

Tato dobročinná akce skončila 30. ledna a podle informací ředitele společnosti, pana Tomáše Čichoně, měl tento unikátní charitativní projekt nečekaný úspěch. Lidé ve prospěch zdravotně postižených spoluobčanů věnovali celkem 3.533 osobních vizitek. Do této aktivity se nadšeně zapojily i děti, jež přispěly vlastnoručně kreslenými navštívenkami. Právě díky tomu věnuje společnost Printo ve prospěch klientů ostravského Čtyřlístku částku 70.660,- Kč. S tímto přispěním bude možné zlepšit zdravotně postiženým dětem a mladým lidem navštěvujícím Stacionář Třebovice jejich společenskou místnost tak, aby se zde cítili lépe a pohodlněji. Všem ve Čtyřlístku udělala nevšední dobročinná iniciativa tiskárny Printo samozřejmě velkou radost.

Slavnostní předání finančního daru se uskuteční v pátek 25. února letošního roku v ostravském hotelu Park Inn jako součást oslav 20. narozenin společnosti Printo. A ještě něco: ze všech odevzdaných vizitek bude sestavena jedna gigantická navštívenka, se kterou by se chtěli organizátoři akce pokusit o český rekord a zápis do Knihy rekordů. Tato obří vizitka o rozměrech 3 x 2 metry, vytvořená ze všech věnovaných vizitek, by měla být opravdu největší navštívenkou svého druhu, která kdy v České republice vznikla...

Bohdana Rywiková
vztahy s veřejností
Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava

Zpět na aktuality