Vaše pozice: Čtyřlístek » Ostrava 19. 8. 2013 - Handicapovaní lidé vystavují v Galerii Ametyst

Ostrava 19. 8. 2013 - Handicapovaní lidé vystavují v Galerii Ametyst

Barvy, radost a pohoda prozařují od pondělí 19. srpna letošního roku výstavní prostory Galerie Ametyst Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Právě tady vystavují pod názvem Svět podle nás kresby a malby klienti ostravského Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava. Do Galerie Ametyst se svými výtvarnými pracemi vracejí pravidelně již šestnáct let.

Letošní výstavní kolekci tvoří malby vytvořené technikou akrylu nebo tempery, jež vznikly v rámci arteterapií v kreativním ateliéru, ergodílně rehabilitačního oddělení anebo jako součást výchovných aktivit s klienty. Náměty jednotlivých obrazů jsou inspirovány jak vlastními představami, tak přírodními motivy či exotickými náměty, mezi nimiž letos dominují obrazy s africkou tematikou. Na výstavě jsou zastoupeny také obrazy mandal, jejichž malba je pro klienty způsobem relaxace i cestou do hlubin vlastního nitra a sebepoznání.

Každoroční letní výstavy klientů ostravského Čtyřlístku v Galerii Ametyst jsou velmi populární, a to nejen mezi pacienty nemocnice, ale i mezi jejími zaměstnanci. Letošní výstava Svět podle nás zde bude k vidění až do 13. září.

BOHDANA RYWIKOVÁ
vztahy s veřejností
Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava

Zpět na aktuality