Vaše pozice: Čtyřlístek » Ostrava 23. 10. 2009: Koncert v barvách duhy

Ostrava 23. 10. 2009: Koncert v barvách duhy

Již třetím rokem trvá spolupráce Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením v Ostravě a Múzickou školou v Ostravě-Mariánských Horách na koncertech Všechny barvy duhy. Ten letošní se uskuteční ve čtvrtek 5. listopadu v 18.00 hodin v Divadle Antonína Dvořáka, opět s podporou statutárního města Ostrava a ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě.

V bohatém programu, v němž účinkují děti a dospělí lidé s různými typy zdravotního handicapu, se bude prolínat hudba i tanec, zpěv i mluvené slovo, a jak už bývá na koncertech Všechny barvy duhy zvykem, určitě přitom nebude chybět ani humor. Klienti ostravského Čtyřlístku se chtějí představit několika hudebně tanečními pásmy, ale mimo jiné také divadlem inspirovaným literární předlohou Antoina de Saint-Exupéryho, nebo country melodiemi, jež se budou prolínat jejich „muzikohraním“ a nebude chybět ani taneční nahlédnutí do světa folklorního umění v pásmu „Bystrá voděnka“. Možnost vystupovat na velké profesionální scéně s dokonalým technickým zázemím je vždy velikým povzbuzením a výzvou nejen pro klienty Čtyřlístku, ale také pro zdravotně handicapované žáky a absolventy ostravské Múzické školy, kteří se podílejí na programu koncertu Všechny barvy duhy III tanečními a především hudebními vystoupeními.

Hostem letošního koncertu bude například absolventka Múzické školy, nevidomá sopranistka Pavla Čichoňová, která již vystudovala Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě a nyní je posluchačkou právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Koncerty Všechny barvy duhy se od samého počátku snaží představit ostravské veřejnosti jeden z dalších valérů světa lidí se zdravotním postižením, kteří se dokáží přenést přes svůj handicap a nabídnout nám, zdravým lidem, nádherné umělecké zážitky. Letos je v tom přijedou povzbudit také osobnosti zvučných jmen: zpěvačka Heidi Janků, světoznámý operní pěvec, tenorista Peter Dvorský a jeho bratr, sólista Státní opery v Košicích - tenorista Jaroslav Dvorský, písničkáři Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba a folklorní soubor z Kozlovic – Valašský vojvoda.

Koncert Všechny barvy duhy III navíc doplní výstava výtvarných prací klientů Čtyřlístku v Galerii Thálie ve foyer Divadla Antonína Dvořáka. Bude dalším pomyslným kamínkem v barevné mozaice jejich „duhového světa“ plného fantazie.

Bohdana Rywiková
vztahy k veřejnosti
Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava

Zpět na aktuality