Vaše pozice: Čtyřlístek » Ostrava 23. 4. 2013 - NOVÉ CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ PRO HANDICAPOVANÉ OTEVŘENO

Ostrava 23. 4. 2013 - NOVÉ CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ PRO HANDICAPOVANÉ OTEVŘENO

V pondělí 22. dubna 2013 byla v Martinovské ulici v Ostravě – Martinově oficiálně otevřena nová sociální služba Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava: Chráněné bydlení Martinovská. Již počátkem dubna dokončilo statutární město Ostrava celkovou vnitřní rekonstrukci rodinného domku, v němž dříve sídlila pěstounská rodina, která si vyžádala náklady přesahující částku 1,7 milionu korun, a předalo budovu do užívání klientům ostravského Čtyřlístku.

Kromě šesti pokojů s kompletním vybavením, zde mají noví obyvatelé k dispozici společnou kuchyň, společenskou místnost, dvě koupelny, dvě WC a další společné prostory včetně rozlehlé zahrady. Nový domov našlo v Martinovské ulici pět mužů a jedna žena. Všichni během dne pracují nebo studují, takže se do svého „domečku“ v odpoledních hodinách sjíždějí z různých koutů Ostravy. Nicméně již během prvního týdne společného bydlení se s novým domovem rychle sžili a pochvalují si jeho výhody.

Včerejšího slavnostního otevření Chráněného bydlení Martinovská, které je novým zařízením ostravského Čtyřlístku, se zúčastnil starosta Úřadu městského obvodu Ostrava-Martinov, pan Karel Civín, pracovnice odboru sociálních věcí, školství, sportu a volnočasových aktivit města Ostravy v čele s jeho vedoucí, paní Mgr. Jaroslavou Rovňákovou a vedoucí odboru hospodářské správy města Ostravy – pan Ing. Bc. Pavel Šmátrala spolu s vedoucím technického oddělení tohoto odboru, Ing. Miroslavem Staříkem, pod jejichž vedením se přeměna rodinného domku v Chráněné bydlení Martinovská podařila během několika málo měsíců ve výborné kvalitě. Je to jeden z dalších počinů statutárního města Ostrava, který přispěl ke zkvalitnění životních podmínek lidí se zdravotním postižením žijících mezi námi.

Text a foto: BOHDANA RYWIKOVÁ
vztahy s veřejností
Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava

Logo Ostrava

Zpět na aktuality