Vaše pozice: Čtyřlístek » Ostrava 29. 3. 2013 - Projekt "Chráněné bydlení Thomayerova" s registračním číslem CZ.1.10/2.1.00/18.01191

Ostrava 29. 3. 2013 - Projekt "Chráněné bydlení Thomayerova" s registračním číslem CZ.1.10/2.1.00/18.01191

V sobotu 1. června letošního roku bude v objektu dvoupodlažní vilky v Thomayerově ulici v Ostravě-Vítkovicích slavnostně otevřena nová pobytová služba Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením v Ostravě – Chráněné bydlení Thomayerova. Tato služba bude poskytována devíti uživatelům s lehkým a středně těžkým mentálním postižením i v možné kombinaci s postižením tělesným.

V objektu do června loňského roku sídlil denní stacionář Čtyřlístku - Centrum pracovní výchovy. V souladu s Koncepcí transformace sociálních služeb zajišťovaných příspěvkovými organizacemi statutárního města Ostrava, bylo na počátku roku 2011 rozhodnuto o změně využití této budovy pro poskytování služby chráněného bydlení, která umožňuje klientům kvalitní život v přirozeném sociálním prostředí.

Od listopadu loňského roku procházel objekt rozsáhlou stavební rekonstrukcí, jež v těchto dnech spěje ke svému závěru. Díky rekonstrukci a vnitřním stavebním úpravám zde vzniklo devět samostatných pokojů s vlastními WC a koupelnami. Každý z pokojíků bude během letošního května dovybaven postelí s nočním stolkem, skříní, sedací soupravou a konferenčním stolem a také menším kuchyňským stolem a židlí. V přízemí budovy vznikne společná jídelna pro budoucí klienty, v podkrovních prostorách jim bude k dispozici také relaxační místnost. Chráněné bydlení bude díky hydraulickému výtahu bezbariérové.

Realizace tohoto projektu - vybudování nové pobytové služby chráněného bydlení, o niž byl mezi klienty Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením v Ostravě dlouhodobě velký zájem, by nebyla možná bez finanční podpory z Evropské unie. Stalo se tak v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko, dotovaného Evropským fondem pro regionální rozvoj.

(rw)

Logo Ostrava

Zpět na aktuality