Vaše pozice: Čtyřlístek » Ostrava 29. 7. 2010 : Policisté opět se Čtyřlístkem

Ostrava 29. 7. 2010 : Policisté opět se Čtyřlístkem

Dnes dopoledne policisté našeho krajského ředitelství opět zavítali do areálu Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením v Ostravě Muglinově. Již loni se podobná akce klientům Čtyřlístku velmi líbila a policisté tehdy slíbili, že opět přijedou. Svému slibu dostáli a tentokrát přivezli sebou také své čtyřnohé psí parťáky.

Čtyřlístek poskytuje pobytovou sociální službu dětem ve věku od tří let a dospělým s takovou mírou mentálního postižení v kombinaci s tělesným a smyslovým postižením, jehož míra jim ztěžuje žít běžným životem v domácím prostředí, srovnatelným s jeho vrstevníky a to i za podpory rodiny nebo jiných terénních a ambulantních služeb. Zároveň každého svého obyvatele podporuje tak, aby se mohl osobnostně rozvíjet a začleňovat do běžného života společnosti.

Asi stovce natěšených klientů Čtyřlístku předvedli ukázky ze své každodenní činnosti. Ti s nadšením sledovali ukázkovou spolupráci psovodů se služebními pejsky, na vlastní kůži si mohli vyzkoušet, jak se sedí za volantem policejního vozidla Volkswagen Passat nebo na motocyklu Honda, oba se zařízením pro odhalování tzv. pirátů silnic. Obdivovali světla majáčků a zajímali se o práci policistů. Ti je v závěru obdarovali upomínkovými předměty s policejní tématikou.

I počasí přálo této velmi povedené akci, které přihlíželi ředitel Čtyřlístku, PhDr. Svatopluk Aniol, Mgr. Bohdana Rywiková z oddělení vnějších vztahů a také zdravotní asistentky klientů.

por. Bc. Darina Majková
komisař
preventivně informační oddělení
Krajské ředitelství policie Severomoravského kraje

Zpět na aktuality