Vaše pozice: Čtyřlístek » Ostrava 4. 4. 2013 - NOVÉ BYDLENÍ PRO HANDICAPOVANÉ

Ostrava 4. 4. 2013 - NOVÉ BYDLENÍ PRO HANDICAPOVANÉ

Pěkný dárek dostali klienti ostravského Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením od statutárního města Ostravy. Od 15. dubna letošního roku najde pět mužů a jedna žena z tohoto centra nový domov v rodinném domku v Ostravě-Martinově, který na počátku letošního roku prošel rozsáhlými stavebními úpravami.

V těchto dnech se šest nových pokojů ještě vybavuje nábytkem, aby se jejich obyvatelé mohli v polovině dubna konečně nastěhovat a získat poprvé vlastní samostatné bydlení s veškerým pohodlím. Všichni příští obyvatelé Chráněného bydlení Martinovská už se do „svého“ domečku velmi těší. Budou tady mít k dispozici také velkou kuchyň s veškerým potřebným vybavením, obývací pokoj, dvě koupelny a dvě sociální zařízení. Dům obklopuje rozlehlá zahrada, která bude nejen v letních měsících pro všechny příjemným místem k odpočinku, zahradničení a dalším volnočasovým aktivitám.

Letos v červnu otevře Čtyřlístek další chráněné bydlení, tentokrát v Thomayerově ulici v Ostravě-Vítkovicích, kde v těchto dnech finišují dokončovací práce v interiérech a budova dostává novou fasádu a střechu. Toto zařízení vzniká díky finanční podpoře evropských fondů jako jeden z projektů Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Text: BOHDANA RYWIKOVÁ
Foto: VRATISLAV PROKOP
Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava

Zpět na aktuality