Vaše pozice: Čtyřlístek » Ostrava 5. 10. 2017: Mezinárodní turnaj ve sjednocené kopané na Evropských dnech handicapu

Již poosmé se stala naše organizace garantem mezinárodního turnaje ve sjednocené kopané, jenž je tradiční součástí Evropských dnů handicapu, které se letos uskutečnily v Ostravě ve dnech od 2. do 5. října. Jejich pořadatelem je Asociace Trigon s podporou statutárního města Ostravy, Evropského parlamentu a Evropské komise se zastoupením v ČR.

Letošního turnaje ve sjednocené kopané se zúčastnilo celkem 6 sportovních týmů ze čtyř zemí – České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Domácí reprezentovali fotbalisté SK Medvědi z ostravského Čtyřlístku a SK Duha Zlín, Maďary zatupovali již tradičně fotbalisté z TSK Zsira, Poláky sportovci ze ZPSWR Cieszyn. Slováci měli tentokrát hned dvě zastoupení – SŽŠI Trenčín a nováčkem soutěže byli letos fotbalisté z ŠK Habilitas z Okoče.  Sportovce přišli povzbudit také zástupci ostravského Baníku a v závěru turnaje mezi ně zavítal ostravský senátor a známý horolezec – Leopold Sulovský. Hlavním organizátorem turnaje byl i letos ředitel Čtyřlístku, PhDr. Svatopluk Aniol. Boj o prvenství byl velmi vyrovnaný a všichni hráči, mohutně povzbuzovaní diváky, bojovali statečně. Pohár vítězů si tentokrát z Ostravy odvezli polští sportovci, druhé místo vybojovali fotbalisté z Trenčína a na třetím místě skončil tým TSK Zsira. Radost však udělalo i 4. místo sportovcům z SK Duha Zlín, páté našim Medvědům a na posledním místě skončili nováčci soutěže ze slovenské Okoče. Titul nejlepšího brankáře soutěže získal Ján Talaba z Trenčína, nejlepším střelcem turnaje byl Marek Gabzdyl z polského Cieszyna, nejlepším partnerem Zdeněk Jokl ze Zlína a cenu největšího sympaťáka turnaje si odnesl člen našeho týmu – Zdeněk Přibyl.

Text a foto: BOHDANA RYWIKOVÁ