Vaše pozice: Čtyřlístek » Šumperk 3. 5. 2018: Naše květnové sportování

Šumperk 3. 5. 2018: Naše květnové sportování

Květen bývá ve znamení sportu – příroda se probouzí, sluníčko vykukuje a tak se „rozjíždějí“ různé venkovní sportovní aktivity. My jsme začali hned 3. května účastí na Atletickém přeboru pro osoby se zdravotním handicapem v Šumperku. Museli jsme vyrazit brzy ráno – Šumperk je opravdu daleko, ale vlaky neměly naštěstí žádná zpoždění a tak jsme do cíle cesty dorazili včas.

Celý náš tým měl pět členů, kteří se přihlásili do různých atletických disciplín a bez medailí nebo pohárů pro vítěze jsme domů neodjeli. Všichni naši sportovci se hodně snažili. Byli jsme vítězi i poraženými, to už tak v životě bývá, ale hlavně jsme si užili krásný den, plný pohybu, zážitků, veselí a sluníčka. Ti nejšťastnější se mohou pyšnit diplomem a pohárem – Petr Cupal vybojoval 2. místo v běhu na 400 metrů. Pepa Kovář byl šampionem v hodu míčkem, kde nenašel přemožitele a stál na stupni nejvyšším. A protože se mu „na bedně“ líbilo, vyskočil si na ni ještě jednou, když přebíral ocenění za 3. místo ve skoku do dálky. Další poháry nám bohužel unikly, ve štafetě o maličký kousek – naši borci Petr Cupal, Jirka Válek, Aleš Turlej a Josef Kovář doběhli těsně čtvrtí, Petra Hamroziová postoupila v běhu na 100 metrů do finále, kde se jí už nepodařilo zopakovat výborný výkon z rozběhu. Smutek z porážky byl jen krátký a občerstvení v blízké hospůdce jej zahnalo úplně. Posilněni jsme vyrazili k nádraží a pak hurá směr Ostrava.

Text a foto: Mgr. VLADIMÍRA KALOČOVÁ