Vaše pozice: Čtyřlístek » Dobrovolnictví

Dobrovolnictví

ADRANaši klienti mají možnost setkávat se s dobrovolníky, kteří s námi spolupracují díky dobrovolnickému centru ADRA Ostrava. Tato spolupráce trvá již od roku 2010 a naši klienti mohou s dobrovolníky trávit svůj volný čas, povídat si s nimi, hrát společenské hry, sportovat a nebo se věnovat dalším zájmovým činnostem. Často mezi dobrovolníky nacházejí nové přátele. Dobrovolníci vykonávají tuto činnost ve svém volném čase, většinou 2 až 3 hodiny týdně a pomáhají tak zkvalitňovat i zpříjemňovat život našich klientů.

 

Dobrý den všem,
jmenuji se Pavla, je mi 28 let a bydlím v Domově Barevný svět v Ostravě-Muglinově. Mám tady hodně kamarádů a kamarádek, trávíme spolu hodně času v domově i na zahradě...

Rádi bychom ale poznali více kamarádů, kteří žijí i jinde ve městě, mají jiné zkušenosti než my, a mohli by nám o nich vyprávět nebo nás i s jinými místy seznámit. Takovým kamarádům u nás říkáme dobrovolníci. Několik dobrovolníků už za námi chodí a my máme radost, že navštěvují právě nás. Jsme rádi, že si s námi povídají, někteří sportují a učí nás to také, s jinými dobrovolníky hrajeme divadlo...

Chtěli bychom se naučit víc věcí, ale úplně stačí, když si na nás někdo udělá čas, povídá si s námi, a třeba nás vězme na procházku. Jestli máte chuť být také našimi kamarády, přijďte za námi a nebo si domluvte schůzku telefonicky.

Být dobrovolníkem totiž neznamená žádné dlouhé vyřizování. Stačí se seznámit s námi i se zaměstnanci a samozřejmě také s pravidly, která v našem domově dodržujeme. Zkuste to, třeba zažijeme všichni něco nového...!

Těším se!
Pavla

Chtěli byste pomáhat lidem se zdravotním postižením a nevíte jak na to? Můžete se obrátit na naši partnerskou organizaci – Dobrovolnické centrum Adra Ostrava, kde Vám určitě poradí jak se stát dobrovolníkem.
Kontakt: Mgr. Martina Svobodová, koordinátorka: martina.svobodova@adra.cz
Tel.: 734 890 623.
Více na adrese: www.adraostrava.cz

Články o dobrovolnictví